2.Sınıf 2.Dönem Veli Toplantısı

2.Sınıf 2.Dönem Veli Toplantısı

                             …………………….. İLKOKULU MÜDÜRLÜĞÜNE         

                                                                                                 TAVŞANLI

Sınıfımızın 2.Dönem 1. Veli Toplantısı 11 Şubat 2020 Salı günü saat 14.40’da Okulumuz 2/A Sınıfında aşağıda belirtilen gündemle yapılacaktır.

Gereğini arz ederim.

………………………

2-A Sınıfı Öğretmeni                                                                      10.02.2020

OLUR

………………….

Okul Müdürü

GÜNDEM MADDELERİ

 1. Açılış ve yoklama,
 2. Veli imza sirküsünün imzalatılması,
 3. Dönem hakkında velilerin bilgilendirilmesi,
 4. İkinci dönem yapılacak çalışmaların belirlenmesi,
 5. Dönem yapılacak geziler ve sosyal etkinlikler,
 6. Beslenme alışkanlıkları,
 7. Kılık kıyafet ve beden temizliği,
 8. Ev çalışmalarının düzenli kontrolü,
 9. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri
 10. Evde yapılacak çalışmalar,
 11. Öğretmen- Veli işbirliğinin önemi,
 12. Dilek ve temenniler

GÜNDEM MADDELERİNİN GÖRÜŞÜLMESİ

1- Açılış ve yoklama: Hoş geldiniz konuşması ve toplantının yararlı olması dilekleriyle toplantı başlatıldı. Yoklama yapıldı. Toplantıya katılmayan velilerin isimleri alındı. Toplantıya katılmayan velilerden mazeretlerini yazılı bildirmeleri için bireysel görüşme kararı alındı. Toplantı tutanağının sınıf öğretmeni tarafından tutulması kararı alındı.

2- Veli imza sirküsünün imzalatılması: Toplantıya katılan velilerimizden daha önceden hazırlanan imza listesini imzalamaları istendi

3- I. Dönem hakkında velilerin bilgilendirilmesi: Velilere bugüne kadar yapılan eğitim öğretim faaliyetleri hakkında genel bilgilendirme yapıldı. Öğrencilerin 1. dönem başarıları hakkında bireysel bilgilendirme yapıldı. 1. dönem öğrencilerin neredeyse tamamında başarılı gelişmelerin yaşandığı kaydedildi. Öğrencilerin yarıyıl tatili çalışmaları hakkında veliler dinlendi. Karşılaşılan zorluklar dinlendi. Velilerden özellikle okuma alışkanlıkları konusunda sıkıntı yaşanıldığı şikayetleri geldi. Öğretmenimiz de öğrencilerin kitap okumaları ve bu alışkanlığın kazanılması gerektiğini belirtti. Bu alışkanlığın kazanılması için müsait olduğumuz durumlarda öğrencilerle birlikte ailece kitap okuma saati belirlemelerini ve bu saatte bütün ailenin kitap okuması gerektiğini söyledi.

 4- İkinci dönem yapılacak çalışmalar hakkında bilgilendirme:  İkinci dönemde de birinci dönemde olduğu gibi çalışmalara devam edileceği söylendi. Bu çalışmalarda öğrencilere verilecek etkinlikler de velilerin desteğinin önemli olduğu söylendi. Veli öğrencinin ödevini kendisinin yapmasını sağlamalıdır. Konu tekrarlarının çok önemli olduğu, bu yüzden ara ara birinci dönem konularının defterlerde ki notlardan tekrar edilmesinin faydalı olacağı söylendi.

 5- II.Dönem yapılacak geziler ve sosyal etkinlikler: Sınıf olarak il dışı gezi düşünülmediği, ilçe içerisinde, kütüphane tanıtımı ve müze gezimi yapılabileceği, hava şartları uygun olursa, yakın çevreye kır gezisi düzenlenebileceği hakkında bilgi verildi.

 6- Beslenme alışkanlıkları: Sabah okula gelmeden öğrencilerin mutlaka kahvaltı yapmaları istendi. Beslenme yapamayan öğrencilerin ders arasında beslenmesini sağlayacak besinler hazırlanması gerektiği anlatıldı. Okula hazırlanacak beslenmelerde öğrencilerin kendi başlarına yapabilecekleri şekilde olması gerektiği anlatıldı.

7- Kılık kıyafet ve beden temizliği: Öğrencilerin temizliğine dikkat edilmesinin bir çok hastalık riskini engellediği tekrar belirterek velilerden çocuklarının temizliğine ve sağlığına gerekli özeni göstermelerini rica etti. Özellikle hasta olan öğrencilerin mutlaka doktora gösterilmesi, hastalık bulaşıcı ise doktor raporuna uyulması gerektiği açıklandı.

8- Ev alıştırmalarının düzenli kontrolü: Velilere düzenli tekrarın önemi vurgulanarak verilen görevlerin evde yapıldıktan sonra mutlaka kontrol edilmesi, kesinlikle veli tarafından yapılmaması, sadece kontrol edilmesi ve eksiklerin giderilmesinde yardımcı olunmasının istendiği tekrar vurgulandı.

9- 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri :  23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında büyük ihtimal ile bir halk oyunu ile sınıfça katılacağımız açıklandı. Zaman yaklaştığında bu konu ile ilgili özel bir veli toplantısı yapılacağı açıklandı.

 10- Evde yapılacak çalışmalar: Evde çocuklarımızı iyi bir yurttaş olma yolunda hem ders bakımından hem de davranışlar bakımından yetiştirmemiz gerektiği vurgulandı. Araştıran, merak eden, düşündüklerini çekinmeden söyleyen, kendini ifade edebilen, ahlak kurallarına uyan, dürüst, saygılı ve çalışkan çocuklar yetiştirmek için gayret etmemiz gerektiği açılandı.

11- Öğretmen- veli işbirliğinin önemi: Öğretmen ve velinin sürekli diyalog halinde olmasının eğitim öğretim dönemi boyunca öğrencinin başarısındaki rolü tekrar hatırlatılarak, velilerden bu tutumun sürdürülmesi istendi. Özellikle öğretmen ve okul idaresi bakımından velilerin son derece olumlu bir ortama sahip oldukları tekrar hatırlatıldı.

12- Dilek ve temenniler:  Velilerden gündem maddesine bir şey eklemek isteyip istemedikleri soruldu. Veliler çocuklarına gösterilen ilgi ve alakadan dolayı teşekkürlerini dile getirdiler. Bir diyecekleri olmadığını belirttiler. Toplantı iyi dilek ve temennilerle bitirildi. Çocuklarıyla ilgili özel durumlar olan velilerle özel görüşmeler yapıldı.

…………………………..

2/A Sınıf Öğretmeni

11/02/2020

WORD OLARAK İNDİRME LİNKİ

BENZER YAZILAR
YORUMLAR

KPSS
2019- 2020
Sene Sonu Karnesi

19 Haziran 2020

KPSS
SON SINAVLAR
SORU
ÇÖZEN
1
ONLİNE SINAV
20
ADET SORU
880
DEFA ÇÖZÜLDÜ
KPSS
GÜNCEL MAKALELER
 • Çocukların Eğitimi

    ÇOCUKLARIN EĞİTİMİ çocukların eğitimi çok kolay gibi görünebilir. Fakat çocuk eğitimi çok zordur. Anne babaların ve öğretmenlerin yaptığı en b... Devamını Oku

 • Eğitimde Başarı Nasıl Gelir?

  EĞİTİMDE BAŞARI NASIL GELİR Eğitim öğretimde başarıyı artırmak için yapılması gereken bir çok yöntem ve teknik vardır. Ama en önemlisi üçlü sac ayağı... Devamını Oku

 • Kansere Etken Çevresel Koşullar

  KANSERE ETKEN ÇEVRESEL KOŞULLAR Kanser günümüzün çaresi olmayan ve çok hızlı bir şekilde yayılan bir hastalık. Kanserin bir çok çeşidi vardır. Kanser... Devamını Oku

 • Sahte Kahraman hikaye ve yorum

  Eşeğin biri, aslan postuna bürünmüş. Kendisini aslan zanneden eşek, kükremeyi de ihmal etmiyormuş. Karşısında kimsenin duramayacağını sanıyormuş. Hey... Devamını Oku

 • Kitap Okumanın Faydaları

  KİTAP OKUMANIN FAYDALARI Kitap dünyanın en büyük hazinesidir. Kitaplar biz insanların hayatının vazgeçilmezidir.  Kitaplar hayatta bize yol gösteren ... Devamını Oku

  KATEGORİLER