Yeni Eklenenler

23 Nisan Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı

23 Nisan ve Dünya Çocukları

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilmiştir. Bu bayramın en büyük özelliği Dünya’da tek çocuk bayramı olmasıdır. Bu da Atatürk‘ün çocuklara ne kadar değer verdiğinin en büyük göstergesidir. 23 Nisanın önemi nedir diye soracak olursak. Türkiye Cumhuriyeti’nin 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılması ile resmi olarak ilk temelini atılmış olmasıdır. Atatürk Yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin en önemli günü olan bu günü ülkenin geleceği ve teminatı çocuklara armağan etmiştir.

23 Nisan Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Dünya’da çocuklara yönelik tek bayram olması özelliği nedeniyle dünyadan bir çok ülkeden çocuklar bu bayrama katılırlar. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı barışı, kardeşliği simgeler. Çocuklar bu bayramda renk, ırk, din gibi ayrımlar yapmadan çocukluklarının tadını çıkarır. Bayramı kardeşçe barış içinde en güzel şekilde kutlarlar.

Kurtuluş Savaşında Anadolu Kadını

23 Nisan Çocuk Bayramını kutlarken kendimizin ve çocukların unutmayacakları, unutturulmaması gerekenler vardır. İlk önce  Mustafa Kemal Atatürk’ün bu vatanın kurtarılması ve gelişmesi için yaptıklarını unutmamalıyız. Unutturmamalıyız. Daha sonra yurdumuzu işgalden kurtarmak için şehit ve gazi olan binlerce kahraman Mehmetçiği unutmamalıyız. Unutturmamalıyız. Kurtuluş Savaşında cepheye silah taşıyan kadınlarımızı unutmamalıyız. Unutturmamalıyız. Bu Vatanın bize birilerinden bağış değil, Atalarımızın mücadelesi sonucu kazanılmış olduğunu unutmayalım. Unutturmayalım.

23 Nisan ve Atatürk

Kısaca bu vatanın bağımsızlığını ve özgürlüğünü sağlayıp bize hediye eden. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, Mehmetçiğimize, Kurtuluş Savaşında silah taşıyan kadınlarımıza, bütün Anadolu halkına şükran borçluyuz unutmayalım. Unutturmayalım.

HAŞİM GÜNER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir