Yeni Eklenenler

Kansere Etken Çevresel Koşullar

KANSERE ETKEN ÇEVRESEL KOŞULLAR

Kanser günümüzün çaresi olmayan ve çok hızlı bir şekilde yayılan bir hastalık. Kanserin bir çok çeşidi vardır. Kanseri kısaca tanımlamaya çalışırsak. Kanser hücre bozulmasıdır. Biz bu yazımız da kanserin bilimsel tanımlarıyla değil daha çok nelerin bu hastalığa sebep olabileceği hakkında düşüncelerimizi söyleyeceğiz.

Günümüz de bu hastalığın hızlıca yayılmasının bir çok nedeni var. Tıp uzmanlarının söylediklerinin hepsi doğrudur. Fakat kanserin belli bir sebebi yoktur. Bir sürü faktörün bir araya gelmesiyle bu hastalık ortaya çıkar. Bu etkenlerin başında yediğimiz gıdalar, soluduğumuz hava, yaşadığımız güncel stres hepsi bir araya geldiğin de bu hastalıklar ortaya çıkar.

Günümüzde beslenme deyince genelde ayakta ekmek arası basit yiyecekler yiyoruz. Bu da sağlıksız beslenmemize neden oluyor. Tükettiğimiz gıdalar organik değil. Bunun yanın da uzun süre dayansın diye bir sürü katkı maddesi katılıyor. Bu katkılarda vücut dengesini bozuyor. Tarlaya ekilen ürünlerden daha fazla ürün alınması için hormon maddesi katılıyor. Bu yiyecekler de vücudun sağlık dengesini bozuyor. Bu saydıklarımızın hepsi bir arada veya tek tek kansere doğru bizi adım adım taşıyor.

Peki soluduğumuz hava etkilemiyor mu? Evet etkiliyor. İlk başta sigara içilen ortamda bulunmak veya sigarayı içmek. Araba egzoz gazları bacalardan çıkan kirli hava hepsi sağlığımız için çok tehlikeli ve kansere giden bir yol diyebiliriz. Kullandığımız elektronik cihazların yaydığı manyetik dalgalar hepsi birer sebeptir.

Peki nasıl korunuruz bu illet hastalıktan yediğimize dikkat etmeliyiz. Yaşam koşullarımızı daha sağlıklı bir yere ulaştırmalıyız. Elektronik cihazları kullanırken daha özenli olmalıyız. Kanserle mücadele eden kuruluşlara elimizden geldiğince yardımcı olmalıyız. BÜTÜN İNSANLARA SAĞLIK YAŞAM DİLEĞİYLE.

HAŞİM GÜNER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir